Kā kļūkt par Ņujorkieti dienas(nakts) laikā un pacietības skola

8 Jan

Pirmā daļa. Atgriezusies mājās, ērti iekārtojos dīvānā un izslēju kājas, lai godīgi atskaitītos par pirmo dienu pilsētā, kad pārradās draugi ar vakariņām picas formā un paziņoja, kad paēdīšu, jāsāk krāmēt kastes, lai pārvāktos uz jauno dzīvokli. Mani gan pažēloja un uzreiz aizsūtīja trimdā uz tukšo mājokli, lai  pirmajā darba dienā ierodos izgulējusies. Tikai tur nav interneta un uzticamie lasītāji paliek bez ziņām… Tomēr varu jūs nomierināt – nekā jauna, Ņujorka ir savā vietā! :) Tikpat rosīga, ātra, skaļa un krāšņa. Sauc to kā gribi – vai par lielo ābolu, pilsētu, kas nekad neguļ vai tīģeli, bet tā te ir!

Vēl lidojot uz šo krastu, neviļus nācās noklausīties kādas kundzes aizrautīgo (un aizraujošo) stāstu, kā viņa pirmoreiz pirms 30 gadiem atbrauca uz Ņujorku un iemīlējās. Pilsētā un savā nākamajā vīrā! Kad vakar pamodos, sapratu, ka arī man ir iespēja izveidot savu stāstu – ar sajūtām, bildēm un aprakstiem!

Nolēmu brīvdienas daļu ziedot svarīgo, taču garlaicīgo administratīvo lietu sakārtošanai. Tas beidzās ar absolūtu neveiksmi, jo nedabūju ne kāroto bankas kontu, ne apdrošināšanas karti un pat ne telefonu. “Izbaudīju” tikai skarbo vēju, kuram ir iespēja ieskrieties pa avēniju skrejceļu. Nav ko man skriet par ātru!

Pēc gardas kafijas pauzes, garšas kārpiņu izraisītā enerģija aizveda mani uz vietu, kur dabūju ne tikai savu pirmo karti, bet arī statusu. Jaukā vieta ir sešstāvu ēka 5.avēnijā – Ņujorkas bibliotēka, kas manās rokās ielika brīnišķīgu grāmatu ikdienas ceļojumam mājas-darbs-mājas – tai ir cietie vāki, biezas lapas, smarža un tieši tāds svars, lai justu, ka rokās ieguļ grāmata. Zinu, zinu – neskati vīru pēc cepures, bet piekritīsiet, ka tie, kas apgalvo, ka izskatam nav nekādas nozīmes, vienkārši melš niekus! Manai grāmatai, protams, ir arī labs saturs – Isabelle Storey stāsta par kopīgajiem gadiem ar fotogrāfu Walker Evans. Stāsts par jūtām, bildēm un Ņujorku! (Paldies, Baiba, ka ieteici!)

Re, ko viņa raksta: “Unlike Eliza Doolitle, my wish was to acquire an American accent as soon as possible, so no one would ask me where I come from, not even the taxi drivers. I wanted to become a New Yorker overnight.” (ja nu kādam vajag tulkojumu – Pretēji Elīzai Dūlitlai, mana vēlēšanās bija iegūt amerikāņu akcentu cik ātri vien iespējams, lai neviens, pat ne taksisti, nejautātu, no kurienes esmu.) Kā reiz par mani ;) Tad nu es, pasitusi jauko guvumu padusē, ar smaidu devos pablandīties pa vienu no mīļākajiem rajoniem – East Village.

Otrā daļa. Pirmā darba diena. Laikam jau viss bija labi – kā pieklājas pirmajā dienā – kad galva dun no informācijas un iespaidiem, kad nespēj atcerēties vairāk kā 3 kolēģu vārdus, kad gandrīz sāc runāt latviski, jo laika maiņa atgādina par sevi pēc 3 dienām…

Man ir galds, uz kura kā zīme uzliktas tieši Sally Mann grāmatas ( 1) man ļoti patīk šī fotogrāfe un 2) biju nolēmusi viņu intervē Foto Kvartālam), man ir siena, kuru aplīmēt ar bildēm un plauktiņš, kuru ar laiku apkraut ar citām grāmatām, un vēl man ir labā nozīmē ērmots priekšnieks :)

Kalendārā jau atzīmēti nākamo atklāšanu datumi un tikšanās ar fotogrāfiem, katru nedēļu būs iepazīšanās un darījumu pusdienas un, kad ieradīsies nokavējusies angliete, būs arī “velkomingdrinki”!

Lai rastos labāks iespaids par Ņujorkas apmēriem un “svaru” – Aperture telpas (nepateikšu gan, cik tieši lielas, bet sastāv no galerijas+grāmatnīcas un birojiem) mēnesī maksā 15 000$! Birojā dzīvo 2 kaķi – pelēkais Walker un rudais Weegee :))

Un galvenais, ko šodien laikam apjautu – man jāmācās būt pacietīgai! Ar interesantu grāmatu vien nepietiks, lai ceļā katru dienu uz 1 pusi pavadītu 1h30 un, ja pacietība beigsies, tad vajadzēs vēl lielāku devu, lai atrastu tuvāku mājokli par 50 reižu zemāku īri kā manam birojam! :))

P.S. Piedodiet, bildes citreiz!

Advertisements

8 Responses to “Kā kļūkt par Ņujorkieti dienas(nakts) laikā un pacietības skola”

 1. Eva Sica January 8, 2010 at 20:48 #

  Tu proti stāstīt, paldies. Un man arī ir jādabū to grāmatu nagos!

  • elinaruka January 8, 2010 at 20:54 #

   paldies! gramata tiesam laba – sorit vilciena pat nenaca miegs, hehe :)

 2. julija January 8, 2010 at 21:05 #

  Miaw!

 3. aldis hofmanis January 8, 2010 at 21:16 #

  welcome to the gang! skaisti raksti:)

 4. Inese January 9, 2010 at 20:44 #

  super – janokljust ir NY, lai macitos but pacietigai ;)

 5. jogita reide January 15, 2010 at 18:08 #

  Gaidu turpinājumu:)!

  • elinaruka January 15, 2010 at 19:58 #

   es savukart gaidu zinas par tavu (jauno) dzivi!!! pliiiiz ;)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: