Kad svētdienā līst / When it rains on Sunday

18 Jan

Man patīk svētdienas. Pilsēta svētdienās krasi mainās, tā kļūst mierīgāka. Tie, kas negrib iet laukā, paliek mājās, bet tie, kas iziet, bieži apmeklē kultūras pasākumus un ielas, ja vien nav tūristu sezona, ir tukšas.
Citreiz svētdienā, kad līst, es būtu palikusi mājās, lasot labu grāmatu un dzerot pārmaiņus kakao un tēju. Taču, tā kā mans Ņujorkas periods ir tikko sācies, man vēl ir milzu interese doties ielās, lai atklātu to noslēpumus.
Lietaina un drēgna diena ir īpaši piemērota divām aktivitātēm: kino un izstādēm. Es šodien izvēlējos otro. Biju Ņujorkas pilsētas muzejā, lai apskatītu fotogrāfa Joel Meyerowitz izstādi par Ņujorkas parkiem. Es nekad nebūtu domājusi, ka Ņujorka ir zaļākā pilsēta pasaulē! 14% tās teritorijas aizņem zaļumi. Labs rādītājs. Man pilsētās ir vajdzīgas 2 lietas – skaisti parki un labas kultūras iespējas. Ņujorka nenoliedzami piedāvā abas!
Izstādes bildes bija skaistas. Drīzumā internetā (un telefonā) būs pieejama digitālā karte ar visām nofotografētajām vietām – uzklikšķini uz bildes un kartē parādās vieta, kā arī iespēja atrast ceļu līdz tai. Kad pienāks pavasaris, noteikti izmēģināšu!
Vēlāk azigāju ciemos. Tikai pāris kvartālus tālāk, bet pilnīgi cita atmosfēra – no 5. avēnijas uz East Harlem. No smalkām mājām uz ciešāk saspiestām, no smalkām kleitām uz nobružātākām, tomēr ar prieku pieņēmu uzaicinājumu padzīvot šajā dīvainajā rajonā, kamēr mājas saimniece nedēļu atpūtīsies siltā salā :) Viens labums – vairāk kā uz pusi īsāks ceļš, otrs – 10 minūšu gājiena attālumā ir Centrālparks, kur varēšu iet gan paslidot, gan paskriet un trešais – veselu nedēļu gulēšu GULTĀ! :)) nezinu, vai atklāju, bet pie draugiem Staten Island man ir visai ērts piepūšamais matracis, hehe :)
Turpinājums sekos!

Lietainas dienas skats no kugisa / A rainy view from the boat:

Joel Meyerowitz izstade / Joel Meyerowitz show:

Redz kadi radijumi izaugusi Nujorkas parkos / One of the New York’s park creatures:

Staten Island

Si ir no citas izstades par Nujorku, man patika ka onkuli pardoma pilsetas planu :) / This is from another exhibit about New York, I loved how these men thin about planning :)

Sadi es vakar izskatijos / This is how I looked yeasterday:

Un sis ir magiskas botas / The magic sneakers:

I like Sundays. The city changes dramatically, it becomes calmer. Those who don’t want to go out, stay in, but those who leave their homes, often visit some cultural event and streets, if it’s not a tourist season, are quiet.
If it was another Sunday, I would probably stayed in to read a good book and would drink hot chocolate and tea. But as I just arrived, I’m still interested in discovering all the secrets.
Rainy day is specially good for two activities – cinema and exhibitions. I chose the second one. I went to The City Museum of New York to see Joel Meyerowitz photography show about New York’s parks. I could never have imaginated that New York is the greenest city in the world! 14% of its territory is green! A good quality. I need 2 things in a city – nice parks and wide cultural possibilities. Newe York is definetely a good choice.
The photographs were beautiful. Soon, you’ll be able to find a map on the Internet (and your phone) with all the spots where pictures were taken – click and it shows you where it is and how to get there. I surely gonna try it when springs come.
Later, I went to see a friend. Just a few blocks away from the 5th avenue, in East Harlem. From fancy houses to tiny ones, from fancy dresses to old ones. Anyhow, I accepted with pleasure my friend’s invitation to stay at her place because she goes on a holiday. One – I will reduce my everyday’s trip time at least twice, two – the Central Park is just 10 minutes away and three – I’ll sleep in a BED for a week! I don’t know if I’ve told you but I’m sleeping on a inflatable matress at my friends in Staten Island!
To be continued!

Advertisements

5 Responses to “Kad svētdienā līst / When it rains on Sunday”

 1. zancy January 19, 2010 at 00:53 #

  hehe fifīga tev tā galvas rota un sveiciens botiņām :D bučas no briseles – klejoju apkārt un tieši domāju, kā nez tev tur aizokeānijā iet..

 2. elinaruka January 19, 2010 at 02:40 #

  patik botinas? saulainas, vai ne?! gaidu tevi ciemos, milo draudzin! lai tev jauka brisele!

 3. elinaruka January 19, 2010 at 03:57 #

  btw, lakatinu nopirku retro spektro kada oktobra nakti 4 no rita, nakot no piena, he he

  • zancy January 19, 2010 at 22:33 #

   sounds familiar.. man ar parasti pirkumi no turienes ir neadekvātos laikos un pa celam uz Pienu

 4. velins January 19, 2010 at 18:32 #

  Matrači rullē! Savas pagaidām nedaudz ilgāk kā 5 mēnešu būšanas Ārhusā, apmēram 2 tika nodzīvoti uz kautkā līdzīga matracim/segai, tagad esmu atgriezies uz advancētākiem mīkstumiem, arī matraču veidā.

  Joel Meyerowitz – kārtīgs, kā jau grands. Skatot viņa mājaslapā nu patiesi neliekas, ka attēli ir no Big Apple :)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: