NYPF

17 May

Šodiena man bija brīvdiena. Parasti jau tā nav, bet, tā kā ceturtdienu-svētdienu pavadīju Dumbo Bruklinā – rajonā starp Manhetenas un Bruklinas tiltiem, kur notika Ņujorkas Foto Festivāls, izlēmu mazliet atvilkt elpu. Un ziniet, pēc pāris stundu pastaigas jutos tā pārgurusi, it kā malku būtu skaldījusi. Nezināju, ka māksla var tā nomocīt :) / Today was my day off. I don’t have it usually on Mondays but as I spent Thursday-Sunday at Dumbo, Brooklyn – in a district between Manhattan and Brooklyn bridges where NY Photo Festival was held, I decided to relax a bit. After only a few hours walk, I felt so tired as if I had work physical job. I didn’t know art can tire you up so much :)

http://www.nyphotofestival.com

Tā kā strādāju Aperture stendā, pārdodod grāmatas un stāstot tiem, kas vēl šo organizāciju nezin, ko mēs daram, no paša festivāla redzēju visai maz… Tomēr, iespaidi ir. Neesmu redzējusi iepriekšējos NYPF, taču zinātāji apgalvo, ka šogad neesot bijis tik labs! Nevaru komentēt; zinu, ka redzēju pāris interesantus darbus. Pirmais ir nīderlaniešu projekts DutchDoc!Space. / As I was working for Aperture – selling books and explaining what we do to those who are not familiar with us, I didn’t see a lot from the festival itself… I still have some impressions. I haven’t seen previous NYPFestivals but people were saying that this wasn’t the best. Well, I can’t comment; I know I saw some interesting works. The first one id Dutch project DutchDoc!Space.

4 jauni fotogrāfi apspēlē foto grāmatu izdošanu, kā arī jauno fotogrāfu iespējas sevi parādīt. Katra fotogrāfa izdotā grāmata tika nokopēta, un katra lapa izkārta apskatei. Pa vidam vēl bija daudz baltu lapu, uz kurām , piemēram, rakstīts – pievieno savu saturu šeit. / 4 young photographers play around book publishing and the possibilities for young artists to be seen. Everyone’s previously published book was copied and every page was shown to public, leaving also some blanks for public – add your content here!

Paši festivāla laikā arī izprintējuši un pievienojuši rakstus, kas par viņiem publicēti festivāla dienās. Gala rezultātā – jauna apmēram 15cm bieza grāmata! / Then have also printed the articles published on them during the festival and added those to a new product – a book made during the festival!

Otrs projekts, kas “uzrunāja”, saucas “Outsider Land”. To veidojuši franču Atelier Reflexe http://www.atelier-reflexe.org/ un spāņu Coberture Photo http://www.coberturaphoto.com//. / Another project I liked was Outsider Land made by French Atelier Reflexe and Spanish Cobertura Photo.

Projektā atspoguļotas dažādās pieejas “normāls” jēdzienam un robežām.Sociāla kritika, radikāla iesaistīšanās, atsacīšanās no normām, poētiska iztēle. / The project explores divergent visions that play with the landmarks of normality. A social critique, a radical engagement, a refusal of norms, poetic imagery.

Un trešā iztāde, no kuras patika šis un tas redzētais, ir Freda Ričina kūrētā “Bodies in Question”. Par to, kā mūsdienu pasaulē mainās cilvēka loma interneta, novērošanas sistēmu, kā arī globālās sasilšanas un citu iemeslu dēļ. / And the third I liked some pieces from is Fred Ritchin’s currated Bodies in Question – about the new role of a human in the world that changes because of the internet, surveillance cameras and global warming.

Tīna Enghofa fotografējusi imigrantes, kas apprecējušās ar dāņiem, lai iegūtu uzturēšanās atļauju. Dāņu likums paredz, ka laulībā jānodzīvo vismaz 5 gadi. Bieži šādas “attiecības” piedzīvo vardarbību, par kuru nevar sūdzēties. / Tina Enghoff had photographed the immigrant women married to Danish man to have rights to stay in the country. The law demands to stay married at least for 5 years what often provokes a violence that can’t be denounced.

http://www.tinaenghoff.com/

Robbie Cooper “runā” par virtuālo pasauli – par to, kā cilvēki pavada padsmit un vairāk stundas nedēļā, spēlējot datorspēles un ar kādu varoni tie identificējas. / Robbie Cooper shows people who spend up to 20 hours a week playing computer games.

http://www.robbiecooper.org/

Savukārt Michael Wolf google maps atradis intersantus un biedējošus kadrus no ielām. / And Michael Wolf had made screenshots from google maps with interesting and frightening images.

http://www.photomichaelwolf.com/street_view_unfortunate_events/index.html

Un vēl grāmatas formā atklāju kolosālu Erik Kessel projektu, kas saucas “In almost every picture” http://www.wallpaper.com/gallery/art/in-almost-every-picture/17051626/25618#25618 par sievieti, kura visās bildēs šauj :) / I also discovered a colossal book – Erik Kessel’s In almost every image – about a woman that is shown shooting during 50 years :)

Citādi man Ņujorkas Foto festivāls bijaiespēja pasauļot degunu pusdienslaikā, nogaršojot Bruklinas picu / If not, my NYPhotoFestival was a chance to show my nose to the sun and discover Brooklyn’s pizza

Kā vienmēr, pavērot cilvēkus, kas atpūšas zālājā strap 2 tiltiem / As always, look at people who spend their time between 2 bridges

Un pēc ilgiem laikiem paballēties :) / And have some party after a long pause :)

Advertisements

7 Responses to “NYPF”

 1. baiba May 18, 2010 at 00:06 #

  uhhh, izklausās vareni. tad jau es esmu bijusi uz veiksmīgāko NYPhotoFestival 2009, jo Iveta teica, ka 2008 arī bijis švaks.

  • elinaruka May 18, 2010 at 12:25 #

   varetu spriest, ja visi butu redzeti ;)

 2. lola May 18, 2010 at 03:03 #

  Paldies, Elinčik! Tagad var teikt, ka arī es biju NY foto festivālā! :)

 3. Kni May 18, 2010 at 05:06 #

  Vislabāk man patika tas šaujošais sievišķis :D Paskaties, cik viņa vērīgi tēmē :D

 4. Andrejs May 18, 2010 at 12:49 #

  Robbie Cooper uzrunāja ar savu virtuālo vidi

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: