Laipni lūgta Ņujorkā/Welcome to New York

14 Jun

Tieši tā vakar teica mana dzīvokļa biedrene, kad es viņai paziņoju – es tikko virtuvē redzēju peli! es ceru, ka tā ir vien aun nevis daudzas peles, bet viņa ir uzstājīga – vakar es biju mājās 2 stundas pa dienas vidu un redzēju to 3 reizes! un tad vēlreiz vakarā, kā arī šorīt! ai, kā man negribas viņu galināt nost, bet vēl mazāk vēlos viņu ieraudzīt savā istabā! tā nu es pēc darba došos uz veikalu iepirkt slazdus… darba kolēģi pakonsultēja, jo peles patiešām savās mājvietās ir redzējis turpat ikkatrs ņujorkietis, kādi slazdi ir nopērkami un kuri darbojas vislabāk. ir humānāki veidi, kā no šiem dzīvnieciņiem tikt vaļā, kā arī drastiskāki. visefektīvākās esot līmes strēmeles – viņas tur pielīp ar visām četrām un lēnām atvadās… man pat ieteica, ka pielipušo peli varot ielikt maisā un tad saldētavā – lai aizmieg! kādi ir jūsu padomi?

vēl es prasīju mūsu “bosam” – meitenei, kurai ir īres līgums, vai dzīvokļa saimniece nevrētu aiztaisīt caurumus, par kuriem tās peles mūs apciemo. viņa teica, ka par tādām lietām jau nevajagot traucēt un vēl, ka es esmu laipni aicināta tikt ar situāciju galā, jo viņa nevar ar tādām lietām nodarboties! ko jūs zinat par reliģiskas ebrejietes nostāju šādos jautājumos? vajadzētu to peli iemānīt viņas istabā, huh :)

This is what my roommate said yesterday when I announced  – I just saw a mouse in our kitchen! I hope it’s just the one and not mice! Anyhow, that one is persistent – I was home yesterday only for 2 hours during the day and I saw it 3 times! Once more yesterday night and once again this morning! Ohh, I really don’t want to execute it but I don’t want to see it in my room even more. So I’m going to get some traps tonight! My co-workers consulted me (because apparently the mice is a NY’s reality!) what trap I can get, how they work, which ones are the most “human” etc. The most effective should be the glue traps – the mouse sticks there and then slowly passes away… I was also suggested to put it in a bag and then in a freezer, so it can fell asleep… Any tips?

Then, I also asked our “boss” – the girl who has the lease if she could contact the landlord to see if she could fill up the holes but the “boss” said that she wouldn’t ask her that and that I am more than welcome to deal with the situation myself ! Do you know anything about a religious Jew’s opinions on this? Maybe I should try to entice the grey animal in her room, ha ha :) v

Advertisements

9 Responses to “Laipni lūgta Ņujorkā/Welcome to New York”

 1. Kni June 14, 2010 at 14:09 #

  Pavisam elementārs ieteikums – tiec pie kaķa =) Vēl labāk, kaķenes. Tās ir īpaši medīgas. Kad tiku pie jaunā dzīvokļa kaimiņa, kurš ieradās ar divām kaķu meitenēm, tās jau otrajā vakarā noķēra mazu mazītiņu pelīti. Tfu tfu tfu.. kopš tā laika peles mūsu mājās vairs nav manītas.

  • elinaruka June 14, 2010 at 14:16 #

   jā, es kā reizi domāju, ka varētu aizņemties 2 runčus no darba, bet kolēģi saka, ka tie pārāk slinki (vai resni), lai medītu! :D

 2. inka June 15, 2010 at 00:55 #

  nea, kaķi nevajag, tur atkal cita šmuce jāvāc un ēst jāgādā, to vecumdienās iegādāsies ,kad vientuļi pagalam paliksies un lauku īpašums iegādāts. Iesaku iegādāties tādas ,hu, kā lai apraksta, nu izskatās un darbojas kā veļas knaģis , vienā galā šamo sašmiedz un otrā galā atveras tāda nu mute, a tur iekšā jau sagatavota peļu ēsmas bļodiņa. Rokas nebūs jāsmērē un sieru varēsi pati baudīt. Uz Rīgas pelēm strādā.

 3. toms June 15, 2010 at 04:50 #

  atbraukšu rudenī, nopirksim makrofleksu, aizpūtīsim caurumus un apzīmogosim ar dāvida zvaigznēm:)
  kad pirms 2 gadiem paliku arī bruklinas hasīdu rajonā, redzēju žurku uz ielas, vai divas.

  • elinaruka June 15, 2010 at 07:03 #

   līdz rudenim tālu – es mēģināšu ātrāk, bet paldies! :)

 4. Arnis June 15, 2010 at 15:34 #

  NY gan ir izsmalcināti – pielīmēt peli, lai dzīvnieks nobeidzas lēnā nāvē aiz slāpēm, vai piedevām vēl nosaldēt. ja vēl tā pele būtu nogurusi, aizmigtu un tad nosaltu, tad vēl tā. bet saldēt pie pilna spēka un apziņas esošu peli… eh, humānisti…

  ar kaķi būtu bio eko metode, un neviens humanoīds nesabojātu savu karmu :). biroja kaķi varētu būt pilnīgi ok, jo peles mēdz reaģēt arī tikai uz kaķa klātbūtni. ja vēl viņus uzliktu uz diētas, ātri vien atcerētos ko kaķi ar pelēm dara ;)

  ja nu akurāt gribas kāda nāvi, vari izmantot humānās sentēvu metodes – ar atsperu slazdu kas pārsit dzīvniekam mugurkaulu un tas beigts uzreiz.

  • elinaruka June 15, 2010 at 15:46 #

   man liekas, ka ta pele ir nobijusies no manis – nav redzeta vakar, ne sorit :)

 5. z.a-p July 5, 2010 at 14:20 #

  Vēl jau ir alternatīva – klasificēt viņas kā mājdzīvniekus… kaut versija ar lēnu nāvi uz līmlentes rosina fantāziju ;)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: