Koks ar diviem galiem jeb Ņujorka par brīvu/A double-edged sword or New York for free

24 Jun

Ņujorka grozās ap naudu, taču piedāvā arī neskaitāmas izklaides par brīvu, īpaši jau vasarā – koncerti, āra kino seansi, joga… Man atkal jāatgriežas pie mīļā latviešu teiciena – trīs lietas labas lietas. Pirmdien biju nodomājusi iet uz āra kino seansu Braientparkā, rādīja 1964. gada Džeimsa Bonda filmu “Goldfinger”. Taču neaizgāju; 2 iemeslu dēļ – pirmkārt, kolēģei, ar kuru bija sarunāts turp doties, sagadījās steidzamas darīšanas un otrkārt, ārā bija tik karsts un kļuvu slinka iet viena pati… Filmas (pārsvarā piecdesmito-sešdesmito-septiņdesmito gadu) rādīs katru pirmdienas vakaru, tā kā noteikti aiziešu. Tie, kas ir bijuši, saka, ka jauki, tikai ļoti labi apmeklēts pasākums!

***

New York is all about money but it also offers numerous activities for free, especially, in summer – concerts, outdoor movies, yoga… I have to go back to the Latvian expression I like so much – third time’s a charm. Monday I wanted to attend an outdoor movie at Bryant park – a James Bond “Goldfinger” from 1964 but I didn’t go for 2 reasons; firstly, my coworker with who I was supposed to go had an urgent work to do and secondly, it was so hot outside that I go lazy… Anyhow, they are showing a movie (usually one from 50s, 60s or 70s)every Monday night, so I will definitely go soon. Those who have been there say it’s very nice but extremely packed!

Otrdien es ieplānoju aiziet uz jogu Centrālparkā. Īsti nezinu, kāpēc, bet bija ieplānota milzīga kolektīvā nodarbība – lielajā zālājā pulcētos tūkstošiem cilvēku. Jogas tepiķītis par brīvu, ūdens par brīvu. Domāju, ka varētu pabildēt un arī pavingrot. Sacīs darīts. Ierados Centrālparkā, iestājos garajā rindā un tā palēnām virzījos uz zālāja pusi…!!! pusotru stundu!!! kad tiku gandrīz jau līdz vārtiem, sāka gāzt lietus! Nevarētu fotografēt, bet kāpēc gan +30 dienā nepavingrot lietū?! Tikai ņujorkieši kļuva tik tramīgi, uztaisīja “šturmi” un novirzīja satiksmi metro virziena, es tā arī netiku līdz zālājam, ak…

***

On Tuesday, I planned to attend a free yoga class in Central Park’s big lawn. I don’t know what was the occasion but they planned a huge attendance of thousands and thousands of people. A free mat, a free water. I thought I could take some photos and have some yoga. All decided. I arrive at Central Park and stand in a enormous line for …!!! an hour and half!!! when I was quite close to the gate they let people in, it started to rain! Oh, well, I couldn’t photograph but why not to do some yoga in the rain when it’s a hot +30/86 day?! The only problem was that New Yorkers panicked and started to push everyone to the direction “subway”. I couldn’t even get on the lawn…

Vakardienas ēdienkartē – džeza koncerts Centrālparkā. Tieku iekšā, sēdēt gan vairs nav kur, bet noklausos koncertu stāvus – galu galā jau visu dienu biju nosēdējusi!

***

Yesterday’s menu – a jazz concert in Central Park. I got in but there were no more  places to sit down, so I listened to the concert standing – and wasn’t the worst thing, I was sitting all say anyway!

Rezumē ir sekojošs – visas lietas par brīvu ir koks ar diviem galiem jeb dāvinātam zirgam zobos neskatās. Jāpieiet tām ar vieglumu – tikšu labi, netikšu, nu nekā darīt. Ir forši, ka tādas ir, bet vēl labākas ir tās neorganizētās, kuras atklājas nejauši, vienkārši staigājot apkārt. Piemēram, šis pusis taisīja milzu ziepju burbuļus un fonā meitene spēlēja čellu – vai var vēl labāku mirkli atrast?! Priecīgi!

***

The conclusion is following – all the things for free are as a double-edged sword or don’t look a gift horse in the mouth. These events need to be looked at with an easy attitude – if I can get in, it’s great, if not, not a problem. It’s great these events are in New York but those thing you can’t schedule in advance but find when just walking around are the best. For example, this guy was making huge bubbles and a girl was playing a chello at the background – can you find a better moment?! Cheers!

Advertisements

3 Responses to “Koks ar diviem galiem jeb Ņujorka par brīvu/A double-edged sword or New York for free”

 1. Agnese June 25, 2010 at 11:49 #

  Jaudīgi! Man tā patīk šie milzu burbuļi! un tas ir tiesa “dabūt ko par brīvu… Jo pēc pieredzes, gan pašai, gan no citiem (piemēram muzejnakts) ja kaut ko piedāvā par brīvu, tad gribas, lai ir i komforts i kvalitāte i viss cits! Taču vieglums ir tas, kas vajadzīgs šādos gadījumos! Un tiešām labi apmeklēti pasākumi..

  • elinaruka June 25, 2010 at 14:19 #

   dikti labi, es piekritu! nebiju tadus redzejusi agrak :)

 2. Kni June 25, 2010 at 13:22 #

  Aii, kā man patīk, ka Tu stāsti par Ņujorku. Gan jau es arī kādu dienu aizbraukšu, taču man galvā būs nelieli stāstiņi, kuriem meklēt pieradījumu. Tad atpazīt tos un sajūsmā spiegt – maģiskā Elīna par šo stāstīja! =)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: