Pūķa augļi un Gastronomisks tango/The Dragon Fruit and a Gourmet Tango

30 Aug

Ņujorkā ir atgriezusies vasara, šķiet, ka tā vēl nav atvasara, bet vienkārši jauns karstuma vilnis pēc pāris intensīvām lietus dienām. Man īpaši patīk divas lietas – naktis ir vēsākas, bet tieši tik siltas, lai izbaudītu naksnīgas pastaigas  un gulētu bez svīšanas. Otrā lieta ir zālāja otrā elpa – parki ir atkal tik zaļi kā agrā pavasarī!

Mana svētdiena bija tieši tik svētdienīga, kā gribējās – vēl rīts, viegls skrējiens, saruna ar mammu, pastaigas, kafija ar bijušo dzīvokļa biedreni un vakariņas pie draugiem Argentīnas gaumē.

Pastaiga bija vizuāla – pēc ilgiem laikiem aizgāju uz Čainatounu – visai ātri var aizmirst, ka atrodies vēl joprojām Ņujorkā, par to atgādina tikai tūristi un ķīniešu pūliņi nopārdot ķīniskus suvenīrus, pielāgotus eiropiešu gaumei. Ja citur pilsētā uz ielas pārdod “parastos” augļus – banānus, ābolus, zemenes, tad Čainatounā var nopirkt liči, pūķa augļus (nezinu gan latvisku versiju šim eksotiskajam auglim) un kokosriektus, kas visbiežāk tiek izdzerti – veselīgā kokosrieksta ūdens dēļ. Es arī gribēju tādu iegādāt, bet pārdomāju, ka silts un saldens ūdens +33 grādos neremdēs slāpes.

Tā nu es blandījos pa rajonu, klausījos nesaprotamā valodā, vēroju cilvēkus, aizstaigāju līdz Louverīstsaidai, kur satikos ar bijušo dzīvokļa biedreni, lai parkā, ar džeza koncertu fonā, iedzertu kafiju un paklačotos. Nākamā pastaiga caur Īstvilidžu mani aizveda uz Kvīnsu (ar vilcienu gan) ciemospie Marka, kur Hilarija gatavoja vakariņas, pieskaņotas Argentīnas ceļojuma bildēm. Punkts uz “i” – alfajores cepumiņš ar kondensētā piena pildījumu uz ceļa kājas.

The summer is back in New York; it’s not an indian summer yet, just another wave of hotness after a short rainy break. There are two things I like specially about it – the nights are cooler – perfect to enjoy nighty walks and a better, less sweaty sleep  and the second breath of the grass – it’s greener than in an early spring!

My Sunday was as “Sunday-low key” as I wanted – a long sleep, an easy run, a talk with my mom, walks around the city, a coffee with an ex-roommie and an Argentine dinner at my friends. So, how it all happened…

I happened to go to Chinatown and the walk there was very visual – you can easily forget still being in NY, the few remainders are the tourists and Chinese man, selling the souvenirs for them – appropriate European style.

If in other parts of the city you can get “regular” fruit – banana, apples and strawberries – then in Chinatown you buy litchi, dragon fruit and coconut for its healthy water. I wanted to get one but changed my mind as figured out that a sweet warm water won’t help me in this heat!

Thus I wandered the streets, listened to incomprehensive language, observed the people, then went to Lower East Side and had a coffee and catching-up in the park with my ex roommie, while listening to a jazz concert. The next walk through East Village took me to the train and to Queens – Mark’s place where Hilary was already making Argentine dinner “food&photos”. Sweet Sunday ended up with a alfajores cookie “to go” – la dolce vita!

Advertisements

8 Responses to “Pūķa augļi un Gastronomisks tango/The Dragon Fruit and a Gourmet Tango”

 1. Reinis August 31, 2010 at 04:40 #

  Tas dragon fruit ir labs? (: Nesen lasīju vienā žurnālā, ka ļooooti veselīgs, bet neesmu vēl saņēmies nopirkt, lai gan man te viņus pārdod visur kur.

  • elinaruka August 31, 2010 at 07:02 #

   Kur Tu esi?
   Es to augli esmu ēdusi 1x Francijā un neesmu pārliecināta, ka tā bija īstā sezona. Lia nu kā, iesaku nogaršot – eksotikas nevar būt par daudz! :)

 2. Inese September 1, 2010 at 07:25 #

  augļi tad augļi, bet tie cepumiņi…mmmm…

  • elinaruka September 1, 2010 at 12:12 #

   ai, tie cepumiņi labi, jā…

 3. trincaretto September 1, 2010 at 12:30 #

  in English please (or French, if nobody else cares…)

  • elinaruka September 1, 2010 at 12:34 #

   Ahhh, quand meme! There is at least 1 (wonderful, btw) person who reads this blog in En! Thanks! Will do then!

 4. Mark September 2, 2010 at 09:15 #

  Hah, Marka and Hilarija, c’est manifique. Thanks for coming to dinner and giving me camera advice!

  • elinaruka September 2, 2010 at 09:40 #

   Well, technically you’re Marks, that’s in masculine but as I’m saying I’m going to your place, I had to conjugate! We should have another one for the second bottle! Let me know if I can help more for lenses!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: