Novērojumi/Obsservations

3 Feb

Esot mājās jau nu gandrīz nedēļu, ik pa brīdim neviļus sanāk salīdzināt – kā ir un bija tur, Ņujorkā un kā ir te, Latvijā. Nebūs tas nekāds sociāls pētījums, tikai dažas lietas, kas šodien nāk prātā. Piemēram, visgrūtāk pārdzīvojamā lieta vismaz man ir pelēkās debesis. Tāda pelēka masa, kas pārgulusi pāri debesīm un spiežas ar katru dienu zemāk. Kad apskatos interses pēc, kādi laikapstākļi ir Ņujorkā, tur vienmēr, kaut aiz kāda mākoņa, spīd saule. Tas man pietrūkst!

Latvijā savukārt dāvina ziedus. Tas laikam ir viens no veidiem, kā aizstāt sauli. Dāvina uz randiņiem, uz svētkiem (dzimšanas un vārda dienām), kā arī sagaidot mīļos lidostā. Ar to Latvija ir visai unikāla!

***

I’ve been home almost a week now and once in a while, I catch myself in comparing New York to Latvia – how it was there and how it is here. It won’t be any kind of a social studies, there are just a few things on my mind. For example, the most difficult thing for me is the grey sky. It’s a huge grey mass that has laid over Latvia and feels like coming closer to the ground with every day. I check New York’s weather and there is always sun, even if sometimes it hides also behind some clouds. I miss that!

In Latvia though people always give flowers. i guess it could be a way to replace the lack of the sun. People give flowers for all kind of occasions – on dates, for birthdays and even when meeting the loved ones at the airport. Latvia is quite unique in this way!

Savukārt šeit viena solītā bilde – mēs ar Evu piektdienas ballītē/And here one of the promised pictures – me and my friend Eva at Friday’s party

Advertisements

4 Responses to “Novērojumi/Obsservations”

 1. Inese February 3, 2011 at 04:41 #

  Tāpēc labi, ja mājās ir kāda vitrāža, caur kuru paskatoties uz pelēko pasauli, tā uzreiz šķiet krāsaināka! Gaidām pavasari :)
  p.s. varu aizdot – man kā reiz vitrāža ir kā sarkana tulpe!!!

  • elinaruka February 3, 2011 at 04:47 #

   :) tāpēc es arī šodien vilkšu savus rozā gumijniekus :))

 2. Kni February 3, 2011 at 14:40 #

  Elīn, pārbaudīsi epastu?

  • elinaruka February 3, 2011 at 16:10 #

   done :) paldies par brīnīšķīgo pārsteigumu! nebeidzu brīnīties, cik skaistas lietas sagādā cilvēki, no kuriem to vismazāk gaidi! paldies :)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: