Atkalredzēšanās/Back in Paris

24 Nov

Ar nelielu noilgumu, te īss stāstiņš par manu atkaltikšanos ar Parīzi pēc divu gadu prombūtnes. No visa bija pa druskai, bet katrā ziņā emocionāli un pozitīvi.
Daudzo pastaigu – vidēji 14,5 km dienā – un metro braucienu laikā gadījās daudzas reizes jauki pasmieties. Te arī divi Parīzes stāstiņi:

– Pāris gados. Sieviete nepārprotami vairākas reizes mūžā izmantojusi ķirurga palīdzibu jaunības saglabāšanā, izdaiļojusies ar vairākiem “bruļikiem”, kopumā 2 lieliem gredzeniem, 1 rokassprādzi, kurai pievienotās ķēdītes aizsniedzas līdz pirkstam un uzmaucas kā vēl viens gredzens un milzu auskariem. Vīrs, kas salīdzinoši izskatās necili, lasa grāmatu “Ceļojošais ķirurgs”.
– Metro blakus apsēžas tētis ar apmēram 7 gadīgu meitu. Viņa ilgi tēvā veras un saka: “No kurienes tev tie skruļļainie mati?”

***

With a delay, here is a short story how I went to see Paris again after a two year absence. Did and felt a little bit of everything but overall it was a positive trip. Walked about 14,5 km every day,  had a few subway rides and had a good laugh. Here are two of the métro stories:

– A middle age couple.  The woman has unmistakably visited a plastic surgeon a few times. She has also embellished herself with several huge jewelry pieces – 2 big rings, 1 bracelet with a chain that goes up to a finger to finish up as another ring and a pair of huge earrings. Her husband that has a modest look reads a book, entitled “Traveling Surgeon”.

– A father and his daughter (about 7) sit down next to me in the subway. She looks at him for a while and then asks: “Where did you get your curly hair from?”

***

Savādāk, laiks lutināja ar sauli un vidēji +16, tā kā kafija terasē bija normāla ikdienas sastāvdaļa, pat vakarpusē.

The weather spoiled me with an average +16, thus a coffee in the terrace was a normal every day ritual, even at the evening.

Galeries Lafayette veikals jau gatavs Ziemassvētkiem. Ar tādu skatu var arī vakara vīnu iemalkot pirms došanās uz izstādes atklāšanu.

Galeries Lafayette was ready for Christmas. This a a quite nice view for a glass of wine before going to an opening.

Rihards palūdza viņam nobildēt Oskara Vailda pieminekli Pērlašēza kapsētā. Kārtējais joks manā braucienā – tieši šis piemineklis tiek restaurēts!

A friend asked me to take a photo of Oscar Wild’s tomb at Père Lachaise cemetery. Another joke of my trip – it had to be the monument under construction!

Marē rajonā uzdūros kolosālam kanādiešu dizaina veikalam – lūk, mans favorīts – ķeblīši.

I discovered a wonderful Canadian design store in Marais. Here is my favorite item – these stools.

Izstādes apmeklētājs “Parīzes 19. kvartāla cerība”.

An exhibition visitor “A hope of 19th district of Paris”.

Gaidot draudzeni pie Senmartēna kanāla.

Waiting for a friend near St Martin canal.

Neviens Parīzes brauciens nepaliek bez pusdienām Luksemburgas dārzā!

None of my Parisian trips stay without a lunch at Jardin du Luxembourg!

Advertisements

4 Responses to “Atkalredzēšanās/Back in Paris”

 1. Liga November 24, 2011 at 05:41 #

  Mmm, dievīgi!

  • elinaruka November 24, 2011 at 05:44 #

   piedod, ka neatvedu bageti, bet ceļš mājās bija garš, tā jau vairs nebūtu svaiga – ar kraukšķīgo garoziņu un mīksto viducīti… btw, vai esi apskatījusi jaunu franču mīklveidīgo izstrādājumu iestādi – ir 1 barona/merķeļa stūrī un šķiet redzēju vēl 1 raiņa bulvāra/marijas stūrī. vrbūt tur ir bagetes? :)

 2. Kni November 24, 2011 at 16:16 #

  Kopš saņēmu Tavu pastkarti no Parīzes, katru dienu virinu pastkastīti un ceru, ka būs vēl :D Muļķīgi, bet pie labām lietām ātri pierod.

  • elinaruka November 25, 2011 at 02:19 #

   cik mīlīgi! :) nosūtīšu no nākamā ceļojuma atkal ;)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: